Wielkanoc > www.pobyty.wielkanocne.pl
Loading

Święta Wielkanocne

Easter

Easter, also known as Pascha , the Feast of the Resurrection, the Sunday of the Resurrection, or Resurrection Day, is the most important religious feast of the Christian liturgical year, observed between late March and late April (early April to early May in Eastern Christianity). It celebrates the resurrection of Jesus, which his followers believe occurred on the third day after his death by crucifixion some time in the period AD 27 to 33 (see Good Friday). In the Roman Catholic Church, Easter is actually an eight-day feast called the Octave of Easter.

Wielkanoc

Nowości

Warszawa,kraków,Kleparz,Ogłoszenia

Wielkanoc na Wyspie Wielkanocnej

Wielkanoc na nartach

Wielkanoc na wsi

Wielkanoc w mieście

Wielkanoc nad morzem

Wielkanoc w górach

Wielkanoc w Rzymie

Gdzie Polacy spędzają święta?

szkolenia jezykowe, kursy dla firm, język przez skype
agencja tłumaczeń, tłumaczenia, tłumacze kraków

Wielkanoc na Wyspie Wielkanocnej

Wielkanoc na Wyspie Wielkanocnej

Może wybierasz się na Wielkanoc na WyspęWielkanocną? Jest to wyspa na południowym Oceanie Spokojnym. Ok. 2000 mieszkańców (70% stanowią Polinezyjczycy). Wyspa należy do Chile. Znajduje się w odległości ponad 2000 km od najbliższej zamieszkanej wyspy.

Czy wiesz, jak wielu turystów odwiedza wyspę? Co roku wyspę odwiedza ok. 30 tys. turystów. Średni okres pobytu to ok. 3-4 dni. Czy wiesz, że Wyspa Wielkanocna jest strefą "Tax Free"? Oznacza to, że jej mieszkańcy nie płacą podatków.

Co można podziwiać na wyspie, oprócz pięknego krajobrazu? Główną atrakcję stanowią kamienne figury moai. Jest ich około 900. Większość z nich została wykuta w czarnym bazalcie Rano Rakaku kamiennymi narzędziami. Kamieniołom gdzie obrabiano materiał porzucono nagle. Świadczą o tym porzucone niedokończone posągi. Przeznaczenie tych obiektów nie jest dotychczas znane. Powstało na ten temat wiele teorii, mówiących o posągach jako wyobrażeniu bóstw, czy przodków. Nie wiadomo też jak przemieszczano ciężkie bloki kamienia. Prawdopodobnie używano do tego drewnianych płóz. Moai wycinano kamiennymi narzędziami ze skały wulkanicznej. Jedna z teorii głosi, że posągi zostały wybudowane przez plemię Tiahuanco zamieszkujące dzisiejsze rejony Boliwii i Chile.

Mieszkańcy trudnią rolnictwem, rybołóstwem, hodowlą drobiu i owiec. Uprawia się banany, taro, kukurydzę, warzywa (w minimalnych ilościach), trzcinę cukrową, figowce i bataty. Hodowane są również konie oraz bydło. Większość żywności sprowadzana jest jednak (drogą lotniczą) z kontynentu, w związku z czym jej ceny są 2-3 krotnie wyższe niż w Chile.

Wyrabia się głównie naszyjniki z muszli, drewna i ptasich piór, rzeźby moai - zarówno kamienne jak i drewniane oraz wiele innych przedmiotów (misy, ozdoby) nawiązujące zdobnictwem do motywów mitologicznych (głównie człowiek ptak).

Jeżeli chcesz odwiedzić w czasie Wielkanocy tę wyspę – możesz to zrobić. Na pewno będą to jedne z najciekawszych Świąt Wielkanocnych spędzonych przez Ciebie.

Powrót